W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia br. w Kościerzynie odbędzie się celebracja diecezjalna XXIX Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu młodych przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

Z okazji Niedzieli Palmowej zorganizowany będzie konkurs na najpiękniejszą palmę. Chętni, którzy wezmą udział w konkursie winni zgłosić się do parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie (telefonicznie lub mailowo) do 6 kwietnia 2014 roku.

Program spotkania:

13:15 - Zgrupowanie młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

13:30 - Pozdrowienie wiernych; modlitwa i poświęcenie palm; odczytanie Ewangelii;    procesyjne przejście na plac Jana Pawła II

14:00 - Msza święta pod przewodnictwem J. E. Księdza Biskupa Diecezjalnego  Ryszarda Kasyny; Po Mszy św. przekazanie przedstawicielom dekanatów Iskry Miłosierdzia, a zgłoszonym (do 6 kwietnia) parafiom pamiątkowego "Dębu Papieskiego" z certyfikatem oraz podsumowanie konkursu palm.

Podczas Mszy św. śpiewać będzie zespół z par. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.

15:30 - posiłek

16:00 - Koncert ewangelizacyjny: wystąpi zespół Maleo Reggae Rockers.

17:30 - 18:00 przewidywane zakończenie spotkania.

Wyjeżdżamy o godz. 10.15 sprzed "Klasztorka". Wracamy ok. godz. 19.00. Koszt 15 zł. Zgłoszenia u ks. Marka Bogusza.