Za czasów zastępcy Jezusa Chrystusa Pana Naszego, świętego rzymskokatolickiego Kościoła, 257 następcy świętego Piotra księcia Apostołów, Najwyższego Kapłana, Papieża Leona XIII konsekrowanego 20 lutego 1878r, w 15 roku jego pontyfikatu, za Leona Redmera, z Bożego zamiłowania i łaski stolicy Apostolskiej, Biskupa Chełmińskiego urodzonego 13 września 1828, konsekrowanego i obejmującego rządy 9 stycznia 1887, za Wojciecha Antoniego Blocka proboszcza miejsca od 19 sierpnia 1884 i dziekana świeckiego, urodzonego 18 października 1835 w Strzepczu pod Wejherowem oraz Franciszka Laffonta wikariusza świeckiego.

Za rządów w Prusach Wilhelma II cesarza niemieckiego, w miesiącach wrześniu, październiku i listopadzie roku 1892. Wieża ta rozpadająca się ze starości, prawie że od nowa została wzniesiona i pokryta blachą miedzianą przez Antoniego Szpydowskiego murarza i Laskowskiego blacharza ze Świecia, kosztem prawie 3500 marek z dobrowolnych datków i jałmużn parafian świeckich.

Wszystko na większą Bożą Chwałę.

Świecie dnia 7.11.1892,

Wojciech Antoni Block Proboszcz i dziekan świecki,