Co nowego w Szkołach Katolickich?
Na wszystko w życiu jest czas – mówił Kohelet. Czas jest nam dany, ale i zadany. Współcześnie doświadczamy braku czasu. Ciągły pośpiech, wielość zadań, praca od rana do wieczora wskazują, że nie docenia się czasu poświęcanego na rozmowę, spotkanie, modlitwę. Także szkoła ma swój rytm.

Kalendarium, które wyznacza kolejne działania, wydarzenia, akcje. W miniony piątek zakończyliśmy szkolne rekolekcje, które poprowadził ks. Łukasz Wisiecki ze Starogardu Gdańskiego.
14 marca w naszej szkole odbędą się Warsztaty Językowe dla uczniów klas VI (SP 1, SP 7). To kolejne działanie na rzecz sąsiednich szkół, ale także szansa, aby nasi goście mogli zobaczyć naszą szkołę i przekonać się, że nauka języków nowożytnych to dobra zabawa.
W ramach formacji rodziców i nauczycieli 20 marca odbędzie się kolejne spotkanie. Gościem tego spotkania będzie ks. dr Krzysztof Naczk – psycholog i moralista, dyrektor Centrum Psychologiczno-Pastoralne WIĘŹ w Tczewie. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów.
21 marca, jak co roku, obchodzimy Święto Szkoły – rocznica urodzin naszego patrona,  ks. dr Bernarda Sychty, oraz Dzień Drzwi Otwartych. O godz. 9.30 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Zbigniew Straszewski, proboszcz parafii św. Magdaleny w Czersku. Od godz. 14.00 do 18.00 będzie można uczestniczyć w Festiwalu Nauki, spotkać się z nauczycielami i uczniami, zwiedzić budynki szkolne.
Nowym przedsięwzięciem jest trwająca rekrutacja do Katolickiego Przedszkola ANIOŁOWO. Z tego powodu trwają prace projektowe, aby przygotować pomieszczenia na parterze szkoły dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej a obecny budynek wykorzystywany przez tych uczniów zaadaptować na Przedszkole ANIOŁOWO.
W Wielkim Poście chciałbym zaprosić wszystkich do modlitwy w intencji wszystkich działań podejmowanych przez nasze szkoły i podziękować za wszelką życzliwość i wsparcie w realizacji misji Szkół Katolickich w Świeciu.

ks. Przemysław Szulc