Liturgia Dnia

Odsłon artykułów:
678263

1.Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.45. Dla dzieci szkolnych przygotujemy w plebani, codziennie po roratach, kubek ciepłego kakao i bułeczkę, aby mogli trochę się rozgrzać i bezpośrednio potem udać się do szkoły. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

Czytaj więcej: III niedziela adwentu - 15.12.2019 r

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 3 XII - św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

• 4 XII - św. Barbarę, dziewicę i męczennicę;

• 5 XII - św. Mikołaja, biskupa

• 7 XII - św. Ambroży – Biskup i Doktor Kościoła.

1.Rozpoczęliśmy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty będą codziennie o godz. 6.45. Prosimy przynieść tradycyjnie lampiony. Po Roratach dzieci zapraszamy na tradycyjne kakao i bułkę do plebanii. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

Czytaj więcej: I niedziela adwentu 1.12.2019 r

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 30 XI - św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu.

1. Chcemy przygotować się na przeżywanie nadchodzącego Adwentu a także naszego grudniowego odpustu, dlatego od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne,

Czytaj więcej: NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZRCHŚWIATA – 24.11.2019 r.

18 XI – błogosławiona Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, patronka polskiej młodzieży.

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

• 21 XI – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.

• 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Zbiórka do puszek dzisiaj na pomoc Kościołowi w potrzebie

Czytaj więcej: XXXIII niedziela zwykła 17.11.2019