Liturgia Dnia

Odsłon artykułów:

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

16 V – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. W parafii św. Andrzeja Boboli odpust parafialny

1. Bóg zapłać za ofiary, złożone dzisiaj na nasze parafialne inwestycje.

2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

Czytaj więcej: V Niedziela Wielkanocna - 15.05.2022

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

2 V – Św. Atanazy, biskup i doktor Kościoła

3 V – Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski, główna patronka naszej Ojczyzny – uroczystość. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 10.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Tego dnia katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy św.

4 V – Św. Florian – męczennik

6 V – św. Filip i Jakub Młodszy, apostołowie – święto.

Czytaj więcej: III Niedziela Wielkanocna - 1.05.2022

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

25 IV – Św. Marek – Ewangelista, święto

26 IV – Św. Wojciech – biskup i męczennik – główny patron Polski

29 IV – Św. Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary do puszek przeznaczone na cele dobroczynne.

2.Dzisiaj przed każdą Mszą świętą odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

Czytaj więcej: II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia - 24.04.2022

Siostry i Bracia,

Trudny był tegoroczny Wielki Post. Spędziliśmy ten czas nie tylko próbując porządkować nasze życie, ale również słuchając tragicznych wiadomości zza wschodniej granicy oraz pomagając uchodźcom z Ukrainy. To wszystko działo się jeszcze w cieniu pandemii i wśród własnych codziennych problemów i kłopotów. Czasami wydawało się nam, że za wiele już ludzkiej biedy.

Tym bardziej więc potrzebujemy wiary, nadziei i miłości, potrzebujemy pokrzepienia, które przynosi zmartwychwstały Jezus. Ten, który – jak słyszeliśmy w liturgii Wigilii Paschalnej – „uwalnia wszystkich wierzących… od zepsucia pogańskiego życia i mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych… skruszywszy więzy śmierci…” (Exsultet).

Po raz kolejny dotarło do nas, że Pan zmartwychwstał i daje życie. Pan zostawił grób pusty i przynosi łaskę, nadzieję, moc. Pan przeszedł wraz z nami od wielkoczwartkowego Wieczernika i ciemnicy, przez mękę i śmierć Wielkiego Piątku aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Pan zmartwychwstał – wraz z Nim i my zmartwychwstaniemy, a dzisiaj powstajemy z grobów naszej rozpaczy, bólu i zwątpienia.

Dzieląc z Wami, Siostry i Bracia, Wielkanocną radość, życzę Wam przede wszystkim prawdziwej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Niech ona przeprowadzi Was z beznadziei do Nadziei oraz z żalu (a czasami nawet nienawiści) do Miłości. Niech Chrystus obdarza Was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech wybawi od powietrza, głodu, ognia i wojny, a obdarzy pokojem. Prawdziwym pokojem między narodami, w rodzinach i sercach naszych.

Na świętowanie wielkich tajemnic naszej wiary i zanurzenie się w misterium Zmartwychwstania Pańskiego, z serca wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup
+ Ryszard