Liturgia Dnia

Odsłon artykułów:

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 02.06.2019 r.

• W poniedziałek - św. Karol Lwanga i Towarzysze, męczennicy z Ugandy

• W środę - św. Bonifacy, biskup i męczennik

• W sobotę - św. Jadwiga, królowa

1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie zawsze po Mszy św. o 17.00.

Czytaj więcej: Wniebowstąpienie Pańskie (2.06.2019)

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego
  • 31 V – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
  • 1 VI – św. Justyn, męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza;

1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00, a od soboty 1 czerwca nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. wieczornej. W sobotę 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Czytaj więcej: VI Niedziela Wielkanocna (26.05.2019)

• 24 V – Najświętszej Maryi Panny – Wspomożycielki Wiernych

1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

2. W czwartek 23 maja o godz.18.00 Ks. Biskup Arkadiusz Okrój udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu Bierzmowania. Nie będzie tego dnia Mszy św o godz. 17.00. Na tę parafialną uroczystość zapraszamy przede wszystkim młodzież bierzmowaną, ich światków i rodziny, ale także pozostałych parafian.

Czytaj więcej: V Niedziela Wielkanocna (19.05.2019)

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 V – św. Macieja Apostoła – święto.
  • 16 V – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. W parafii św. Andrzeja Boboli odpust parafialny. Suma o godz. 8.30.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne remonty

2. Dzisiaj goszczą w naszym Kościele relikwie błogosławionej Marty Wieckiej. Wprowadzenie relikwii będzie przed pierwszą Mszą św. Relikwie pozostaną u nas przez całą niedzielę.

Czytaj więcej: IV Niedziela Wielkanocna (12.05.2019)

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 V – św. Filip i Jakub Młodszy, apostołowie – święto.
  • 8 V – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski – uroczystość.

1. Dzisiaj nasza Parafia przeżywa radość I KOMUNII świętej dzieci z III klas. Msza św. z udzielaniem I Komunii o godz. 12.00. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji nowoprzyjętych dzieci.

Czytaj więcej: III Niedziela Wielkanocna (5.05.2019)