Liturgia Dnia

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter

• 28 IX – św. Wacław, męczennik;

• 29 IX – św. Michał, Gabriel, Rafał, Archaniołowie, święto;

• 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła – pierwszy przetłumaczył Pismo św. na Łacinę.

• 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła,

• 2 X – św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

Czytaj więcej: XXVI Niedziela zwykła - 26.09.2021

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich;

• 14 IX – Podwyższenie Krzyża Świętego – święto;

• 15 IX – Najświętsza Maryja Panna Bolesna

• 16 IX – św. Korneliusz papież i Cyprian biskup, męczennicy;

Czytaj więcej: XXIV Niedziela zwykła - 12.09.2021

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki – papież i doktor Kościoła;

1. Od 1 września biuro parafialne czynne będzie także po południu we wtorki i piątki od 18.00 do 19.00.

2. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

Czytaj więcej: XXII Niedziela - 29.08.2021