W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 19 III – Św. Józef Oblubieniec NMP - święto,

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze parafialne inwestycje.

2. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godz. 8.30, po której będzie Msza Św. oraz po Mszy Św. wieczornej w każdy piątek Wielkiego Postu. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Pod chórem wyłożone są skarbonki wielkopostne. Można je zabrać i w nich zbierać Jałmużnę Wielkopostną. W Wielkim Tygodniu będziemy je zbierać i przekażemy je do Caritasu.

4. Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.

Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 par. 1, 1245 i kan. 1248 par. 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:
a. osobom w podeszłym wieku,
b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

5. Przychodnia miejsko – gminna informuje, że można uzyskać poradę telefoniczną, bez obecności osobistej. Rejestracja wyłącznie telefonicznie. Numery telefonów na plakacie w gablocie.