Święto zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, nad śmiercią i nad szatanem jest doskonałą okazją, żebyśmy my chrześcijanie obudzili w sobie na nowo ducha radości i nadziei na przezwyciężenie wszelkiego zła, szczególnie w naszej aktualnej rzeczywistości, w czasie epidemii. Chrystus jest zwycięski i my w Jego zwycięstwie możemy uczestniczyć. Nie bójmy się wraz z Chrystusem umrzeć dla grzechu i zmartwychwstać do życia w łasce. Do Apostołów i do nas mówi dziś Chrystus „Pokój Wam”, a więc niech pokój Chrystusowy w Was zamieszka nie tylko na czas Świąt, ale również na czas zmagania się z koronawirusem, a także z Waszymi wielkimi i małymi problemami osobistymi, a wszystko co trudne i bolesne niech Zmartwychwstały opromienia swoją łaską i nam błogosławi w tym niełatwym czasie. Radosnego, mimo wielu ograniczeń, przeżycia Paschy Pana życzą Wam duszpasterze.

1. W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

2. W Pierwsze i Drugie Święto Wielkanocy Msze św. w porządku niedzielnym.

3. Do przyszłej niedzielipo Mszy św. o godz. 17.00 odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 15.00.

4. Bóg zapłać za ofiary, składane indywidualnie i na konto parafialne, na utrzymanie naszej parafii.

5. Codziennie o 16.30 odmawiany jest w kościele różaniec w intencji ustania epidemii. Prosimy o duchową łączność z nami.