• 8.06 – św. Jadwigi Królowej

• 13.06 – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

1. Informujemy, że według nowych zasad, podanych przez ministra zdrowia podczas nabożeństw nie ma już limitu obecności w kościele, a Msze św. odprawiamy w zwykłym porządku. Zachęcamy więc do uczestnictwa w nabożeństwach w kościele.

2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

3. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Ze względu na zakaz większych zgromadzeń, z powodu epidemii, nie będzie procesji ulicami miasta. Msze św. będą w naszym Kościele jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie procesja eucharystyczna przez krużgankia po procesji możliwość adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie aż do godz. 16.45. Na zakończenie adoracji będzie znowu procesja eucharystyczna. Zachęcamy także, aby na ten dzień udekorować swoje domy. Dekoracje można nabyć w naszym sklepiku.

4. W uroczystość Bożego Ciała ks. Grzegorz wraz z kolegami z rocznika będzie obchodził swoją 6 rocznicę święceń kapłańskich. O godz. 17.00 księża odprawią uroczystą Mszę św. wraz z swoim profesorem ks. Ryszardem Różyckim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Zbliżając się do świętowania Bożego Ciała, zapraszamy na wieczorne czuwanie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie, które poprowadzimy wraz z zespołem muzycznym „Dzięki Twej Łasce”. Czuwanie odbędzie się we wtorek 9 czerwca o godz. 19.30 w kościele.

6. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest zawsze po Mszy św. o godz. 17.00, w czasie Oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną.

7. Codziennie o 16.30 odmawiany jest w kościele różaniec w intencji ustania epidemii. Prosimy o duchową łączność z nami.

8. Są jeszcze wolne intencje w tym tygodniu: we wtorek o godz 17.00, w Boże Ciało o 12.00, 17.00 i 20.00 oraz w niedzielę o godz 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

9. W sobotę 13 czerwca o godz 12.00 w naszym Kościele będzie Msza św. a po niej 9 Męski Różaniec w intencji przebłagania za grzechy nasze i zło całego świata oraz w intencji naszej Ojczyzny.

10. W sobotę 13 czerwca o godz 17.00 Msza św. i po niej Nabożeństwo Fatimskie.