• 17.06 – Św. Brata Alberta chmielowskiego, zakonnika

• 19 VI – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

• 20.06 – Niepokalanego Serca NMP

1. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msze św. z procesją Eucharystyczną będą do czwartku o godz. 17.00. W Czwartek po procesji będzie poświęcenie wianków.

2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest zawsze po Mszy św. o godz. 17.00, w czasie Oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną.

3. Codziennie o 16.30 odmawiany jest w kościele różaniec w intencji ustania epidemii. Prosimy o duchową łączność z nami.

4. Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. dra Bernarda Sychty oraz Katolickie Przedszkole „Aniołowo” w Świeciu zapraszają na Dzień Drzwi Otwartych 19.06 od 15.00 do 17.00, rozpoczynając tym samym nabór na rok szkolny 2020/2021. Nabór prowadzony jest do klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz dla grup trzy i cztero latków w przedszkolu. Istnieje też możliwość przyjęcia do innych klas szkoły. Nowością jest nabór do Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego, które będzie prowadzone we współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych oraz Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

5. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować nasz kościół na uroczystość Bożego Ciała.

6.W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Rybka. Wieczny odpoczynek…