W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 24 XI - św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze – męczennicy z Wietnamu.

1. Dzisiaj jest ostatnia niedziela w roku liturgicznym – jest to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy wynagradzające Sercu Jezusowemu. Dzisiaj parafia w Przechowie przeżywa swój odpust.

2. Chcemy przygotować się na przeżywanie nadchodzącego Adwentu a także naszego grudniowego odpustu, dlatego od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Sławomir Ałaszewski – diecezjalny duszpasterz rodzin. Rekolekcje potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną będą przed południem o godz. 8.30, a po południu przesunięte z 17.00 na godz. 18.00, aby każdy kto chce mógł w nich wziąć udział. Po Mszy wieczornej w poniedziałek i we wtorek konferencje – w poniedziałek dla małżonków do 25 lat małżeńskiego stażu, młodych, dorosłych i narzeczonych, a we wtorek dla małżonków powyżej 25 lat małżeństwa i osób w podobnym wieku. Zapraszamy Was serdecznie do skorzystania z tej szansy na duchowe umocnienie w sobie wiary i miłości. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej przed Mszami św.

3.Dzisiaj na godzinę 18.30 zapraszamy Rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną przyjąć I Komunię św. na konferencję i wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy także o dostarczenie brakujących dokumentów oraz deklaracji.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwentem Nowy Rok Liturgiczny. Jest on radosnym czasem oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem, przychodzącym do nas w czas Bożego Narodzenia.

5.Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Roraty codziennie na godz. 6.45. Prosimy przygotować tradycyjnie lampiony.

6. W sklepiku parafialnym i w biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne i opłatki.