1. Kończy się Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty będą do czwartku o godz. 6.45., w czasie Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.30.

2. W sklepiku parafialnym i w biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne, opłatki a także grę planszową składająca się z dwóch części. Jedna na czas Bożego Narodzenia, a druga na święto Trzech Króli. To ciekawa propozycja rodzinnego spędzenia czasu. Koszt gry to tylko 10 zł. W dzisiejszą niedzielę sklepik będzie otwarty po Mszach św..

3.Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w zmienionej formie. Nie będzie spowiedzi z udziałem obcych kapłanów. Zapraszamy do spowiedzi dzisiaj przed Mszami św., a także w środę 23 grudnia wieczorem od 17.30 do 19.00.

4. W poniedziałek Msza św. o godz. 17.00 w intencji Żywego Różańca

5. W czwartek przypada Wigilia. Ze względu na wigilijny wieczór nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. wigilijna (głównie dla dzieci) z przywitaniem żłóbka będzie o godz. 20.00, a Pasterka jak zawsze o północy. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru całego dnia jak i wieczerzy wigilijnej, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i wspólnej modlitwy przy stole.

6. W oba Święta Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

7. W II Święto Bożego Narodzenia zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona będzie na KUL.

8. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W sobotę 26 grudnia św. Szczepana, pierwszego męczennika. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, a w poniedziałek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

9. W związku z decyzją Księdza Biskupa w sprawie tegorocznych kolęd, w czasie pandemii, informujemy, jak będą one przebiegały w naszej parafii. Mianowicie, kto będzie chciał, aby kapłan pobłogosławił rodzinę i mieszkanie, może zaprosić osobiście w biurze parafialnym lub telefonicznie na kolędę. Kolęda odbywać się będzie z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Dla wszystkich z poszczególnych rejonów kolędowych będą odprawiane Msze św. w intencji parafian z podanych ulic naszej parafii, na które serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. poświęcimy wodę, którą można przynieść ze sobą, w celu pokropienia mieszkania. Kolekta z tych Mszy św. przeznaczona będzie na utrzymanie naszej parafii w tym trudnym czasie. Kolędy rozpoczną się po Nowym Roku.

10. Zmarł śp. Czesław Mickiewicz. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek...