29 IV – Św. Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy

1 V – św. Józef Rzemieślnik – święto ludzi pracy.

1. Nasza wspólnota parafialna będzie w najbliższą sobotę i niedzielę przeżywała Uroczystość I Komunii Św. Uroczyste Msze podczas których udzielimy I Komunii dzieciom, będą w sobotę o godz. 11.00 i 13.00 oraz w niedzielę o godz. 12.00 i 14.00. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji nowoprzyjętych dzieci. Bardzo prosimy, aby w Niedzielę uczestniczyć w innych Mszach, tak aby na Mszach z udzieleniem I Komunii św. zostawić jak najwięcej miejsca dla gości.

2. 3 maja rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej Świeckiej. Można wciąż zapisywać się w zakrystii albo w biurze parafialnym na konkretne dni, aby zabrać obraz do swojego domu. Zapraszamy serdecznie do włączenia się w peregrynację. Poprzez wspólną modlitwę rodzinną przy obrazie, pragniemy przygotować się do jubileuszu naszej świątyni, a także prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na stoliku pod chórem jest wyłożony folder, który można zabrać do domu, aby się zapoznać jak ma wyglądać peregrynacja w naszych rodzinach.

3. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca, w sobotę o 17.00 w intencji Radia Maryja, a w niedzielę o 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

4. W poniedziałek nasza parafia łączy się modlitewnie z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie w Moście Modlitewnym, dlatego w poniedziałek po Mszy o 17.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z indywidualnym błogosławieństwem.

5. Rozpoczynamy od soboty miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe codziennie w łączności z Mszami św. w Kościele, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. ks. Łukasz odwiedzi w piątek 7 maja od godz. 9.00 a ks. Grzegorz w sobotę 8 maja od godz. 8.00.