3 V – Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski, główna patronka naszej Ojczyzny – uroczystość. Msze św. jak w niedzielę. Tego dnia katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy św.

4 V – Św. Florian – męczennik

6 V – św. Filip i Jakub Młodszy, apostołowie – święto.

8 V – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski – uroczystość.

1. Dzisiaj nasza Parafia przeżywa radość I KOMUNII świętej drugiej grupy dzieci z III klas. Uroczyste Msze podczas których udzielimy I Komunii dzieciom, będą o godz. 12.00 i 14.00. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji nowo przyjętych dzieci. Bardzo prosimy, aby w Niedzielę uczestniczyć w innych Mszach, tak aby na Mszach z udzieleniem I Komunii św. zostawić jak najwięcej miejsca dla gości.

2. 3 maja rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej Świeckiej. Można wciąż zapisywać się w zakrystii albo w biurze parafialnym na konkretne dni, aby zabrać obraz do swojego domu. Zapraszamy serdecznie do włączenia się w peregrynację. Poprzez wspólną modlitwę rodzinną przy obrazie, pragniemy przygotować się do jubileuszu naszej świątyni, a także prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na stoliku pod chórem jest wyłożony folder, który można zabrać do domu, aby się zapoznać jak ma wyglądać peregrynacja w naszych rodzinach.

3. Dzieci komunijne od Przyjęcia do następnej soboty będą miały swój Biały Tydzień. Codziennie będą przychodzić na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 i 18.00

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe liczne i dobre powołania do służby Bożej, a także o świętość dla kapłanów. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

6. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. ks. Łukasz odwiedzi w piątek 7 maja od godz. 9.00 a ks. Grzegorz w sobotę 8 maja od godz. 8.00.

7. Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej ,,WAMAP” zaprasza na badania kardiologiczne, które odbędą się 25.05. przy ul. Św. Wincentego 1 w Świeciu. Więcej informacji na plakacie w gablocie przy kościele.