24.V – NMP Matka Kościoła

26 V – św. Filip Neri, prezbiter,

27.V – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

29 V – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego,

1.Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny w liturgii Kościoła, a następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZY MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

4. W poniedziałek przypada 27 rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii, ks. Kanonika Jerzego Kosza. Zapraszamy tego dnia do modlitwy w Jego intencji.

5. W środę przypada DZIEŃ MATKI. Wszystkim Mamom w dniu ich święta życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki naszej Matki Niepokalanej.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Urszula Tuzińska. Wieczny odpoczynek...