8 VI – św. Jadwigi Królowej

11 VI – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

12 VI – Niepokalanego Serca NMP

1. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego Kościoła i Ołtarza na Boże Ciało, a także udekorowaniu swoich domów i czynny udział w procesji.

2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest zawsze po Mszy św. o godz. 17.00, w czasie Oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną.

4. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

5. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę. Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszamy na spotkanie organizacyjne 26 czerwca o godz 18.45 do kościoła św. Józefa. Więcej informacji na plakatach i na facebooku.

6. Kolejny Męski Różaniec będzie w sobotę 12 czerwca u Zbiegu ulic Wojska Polskiego i Laskowickiej.

7. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.

8. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 16.30 różaniec, następnie Msza św. a po niej procesja ze świecami.