• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów ;

• 6 VIII – Przemienienie Pańskie - święto

1. W poniedziałek 2 sierpnia w naszym Kościele obchodzić będziemy odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.

Msze św. będą o godz 8.30, 10.00 oraz Suma odpustowa o godz. 17.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi na wszystkich Mszach ks. Andrzej Patrzykąt. Okazja do spowiedzi przed Mszami św.

2. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

3. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

4. W poniedziałek rusza piesza pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Swoich chorych ze spowiedzią i Komunią św. Ks. Łukasz odwiedzi w sobotę od godz. 8.00.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Janina Chyła. Wieczny odpoczynek...