• 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica

• 10 VIII – Św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, główny patron diecezji

• 11 VIII – Św. Klara, dziewica

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne inwestycje. Dziękujemy także wszystkim którzy pomogli przygotować naszą świątynię na odpust parafialny. Bóg zapłać.

2. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

3. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

4. W piątek przypada kolejny Dzień Fatimski. O 16.30 Różaniec, a po Mszy św. procesja ze świecami. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w niedzielę. O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

6. Dzisiaj zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie na 20.45. Będzie to nasza modlitwa w intencji pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Adorację zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i Apelem Jasnogórskim.

7. Zapraszamy na nasz parafialny dzień skupienia, tym razem w Rywałdzie, gdzie przetrzymywany był kard. Wyszyński. Wyjazd odbędzie się w najbliższy czwartek 12 sierpnia o godz. 8.30 sprzed Klasztorka. Szczegóły i zapisy u ks. Łukasza.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Meller i Krystyna Nowak. Wieczny odpoczynek...