W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 7 XII - św. Ambroży – Biskup i Doktor Kościoła.

1.W środę, 8 grudnia, przypada nasz parafialny odpust – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.00 przez ks. kanonika Pawła Piesika. Pozostałe Msze św. o godz. 8.30 i 10.00. Zapraszamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski od 12.00 do 13.00. Zachęcamy do udziału w liturgii w tym uroczystym dla parafii dniu.

2.Skoro przeżywamy nasz parafialny odpust należy pamiętać i korzystać z daru odpustów nie tylko w ten dzień, ale przez cały najbliższy rok jubileuszowy. Otrzymaliśmy ten papieski dar dla naszego kościoła z okazji jego 300-lecia, aby każdy kto przyjmuje tu sakramenty mógł zyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tej skarbnicy Bożych łask.

3.Trwa Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty są codziennie o godz. 6.45., oprócz środy, czyli uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Prosimy przynosić na roraty tradycyjnie lampiony. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na bułeczkę i kakao do plebanii.

4. Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona będzie na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

5.W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje.

6. W krużgankach i w biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne, opłatki oraz nasze jubileuszowe bombki.

7. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a po Mszy św. spotkanie dla Rodziców.

8. Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną z okazji jubileuszu naszego kościoła do Ziemi Świętej w dniach 21.01 do 28.01. 2022 roku. Plan jest wywieszony w gablocie przy kościele a także leży na stoliku pod chórem.

9. Zapraszamy w najbliższy wtorek na 17.30 młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Ponadto klasy 8 podstawowe mają swoje obowiązkowe rekolekcje GPS w sobotę 11 grudnia. Początek o 8.55 w 2 LO (Białe).

10.Organizujemy kolejną randkę dla małżeństw z ciekawym programem. Bliższe wiadomości i zapisy na stronie razemodnowa.pl. Spotkanie odbędzie się w piątek 17 grudnia o godz. 18.00 w Zespole Szkół Katolickich. Zapraszamy do uczestnictwa pary z różnym stażem małżeńskim. Informacje u ks. Łukasza.

11. Zapraszamy na kolejny męski różaniec w sobotę 11 grudnia o godz. 11.15 w naszym kościele.