Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1599432

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 X – Św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik;
  • 18 X – Św. Łukasz, Ewangelista;
  • 20 X – Św. Jan Kanty, prezbiter. Jest to dzień modlitw za uczelnie katolickie. W naszej diecezji jest to także rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich podczas „Krwawej Jesieni Pelplińskiej”;
  • 22 X − Św. Jan Paweł II, papież. W województwie Kujawsko Pomorskim – główny patron województwa.

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz. 11.50. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża św. Teresy.

2. Dzisiaj już po raz 22 w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Chcemy złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

 

3. W środę w naszej parafii od godz. 16.00 do Mszy św. wieczornej adoracja w intencji powołań połączona z różańcem.

 

4. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 29.01 do 5.02. 2023 r. Plan wyłożony na stoliku pod chórem oraz wywieszony w gablocie. Zapisy i szczegóły u ks. Grzegorza.

 

5. U ministrantów można nabyć kalendarze na nowy rok 2023 w cenie 10 zł i 15 zł.

 

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Michał Blimel. Wieczny odpoczynek...