Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1599435

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

4 XI – św. Karol Boromeusz - Biskupa

1. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze św. wg porządku niedzielnego – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20.00. Procesja na cmentarzu parafii św. Andrzeja Boboli w Świeciu o godz. 14.00. W Dzień Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając Kościół, przyjmując Komunię św. odmawiając Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

2.W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze św. we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny będą o godz. 8.30, 10.00 i 17.00. Procesja z modlitwami za zmarłych na naszym cmentarzu parafialnym będzie w środę (2.11) po Mszy św. o godz. 10.00. Przez całą oktawę dnia zadusznego można uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych, wystarczy nawiedzić cmentarz i pomodlić się tam za zmarłych.

3. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pod chórem wyłożone są kartki na tzw. „zdrowaśki” i na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawiane będą w środę 2.11 o godz. 17.00 oraz w piątek 4.11 o godz. 17.00. Zdrowaśki i na Msze święte można składać w biurze parafialnym, a także w zakrystii po Mszach św. Przypominamy także o wcześniejszym uporządkowaniu grobów swoich bliskich.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 8.00 różaniec wynagradzający, a po nim, Msza św.

5. Chorych z comiesięczną komunią św. odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00.

6. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy Świętej spotkanie wyjątkowo tylko dla zelatorów W sobotę o godz. 8.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych, a w niedzielę o godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

7.Dziękujemy serdecznie całej wspólnocie Żywego Różańca za prowadzenie nabożeństw różańcowych. Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty Żywego Różańca, mogą to uczynić, zgłaszając się do zelatorów lub ks. Marka. Członek Żywego Różańca, odmawiając jedną dziesiątkę dziennie, dostępuje takich łask, jakby odmówił cały różaniec. Zapraszamy więc do dołączenia do wspólnoty szczególnie wszystkich, którzy modlą się na co dzień tą modlitwą. Członek Żywego Różańca ma również prawo do dodatkowych odpustów przyznanych przez Stolicę Apostolską, uczestniczy w dobrach Zakonu Kaznodziejskiego i jest otoczony modlitwą pozostałych członków Żywego Różańca, tak za życia, jak i po śmierci.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: - śp. Ryszard Wilkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.