21 XI – Ofiarowanie NMP

22 XI – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

24 XI – Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze – męczennicy z Wietnamu.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze seminarium duchowne w Pelplinie.

2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym – jest to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy wynagradzające Sercu Jezusowemu. Tego dnia parafia na Przechowie przeżywa swój odpust. Zapraszamy.

3. Chcemy przygotować się na przeżywanie nadchodzącego Adwentu a także naszego grudniowego odpustu, dlatego od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Sebastian Wydrowski. Rekolekcje potrwają do wtorku. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną będą przed południem o godz. 8.30, a po południu o 17.00. Zapraszamy Was serdecznie do skorzystania z tej szansy na duchowe umocnienie w sobie wiary i miłości. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej przed Mszami św.

4. Dziś na godzinę 18.30 zapraszamy Rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną przyjąć I Komunię św. na konferencję i wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych (pierwszy rok przygotowań) odbędzie się w niedzielę 27 listopada po mszy o godzinie 17:00                     w salce przy kościele.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwentem Nowy Rok Liturgiczny. Jest on radosnym czasem oczekiwania na Boże Narodzenie.

7. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na roraty codziennie na godz. 6.45. Prosimy przygotować tradycyjnie lampiony. Po Mszy św. dla dzieci i młodzieży w plebani ciepły kubek kakao. Zapraszamy.

8. W piątek 25 listopada minie 120 lat od spalenia cudownego obrazu Matki Bożej Świeckiej. W związku z tą rocznicą nasza parafia wraz z izbą regionalną ze Świecia zaprasza na zwiedzanie klasztorka i spotkanie ,,O Klasztorze Bernardyńskim                       w Świeciu” na godzinę 18.00 do naszego kościoła.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Halina Gosieniecka, Zbigniew Mieczkowski i Władysława Szymkowiak.

Apel o wsparcie zbiórki na transport do Ukrainy

W kilka dni po napaści Rosji na Ukrainę w Świeciu zawiązał się Społeczny Komitet Pomocy
Ukrainie. Skupia on mieszkańców-wolontariuszy, większość organizacji z terenu powiatu
którzy za cel działania obrali rozpoznanie potrzeb i organizowanie konkretnej pomocy dla
ofiar wojny w Ukrainie.
Dzięki dotychczasowej hojności mieszkańców i darczyńców wolontariusze z komitetu
stworzyli na świeckich Mariankach punkt zbiórek darów rzeczowych z którego korzystali
obywatele Ukrainy. Także przez kilka miesięcy udało się wysłać w konkretne rejony tego
kraju 7 transportów darów dla tych, którzy tam pozostali i dla walczących.
W sobotę 26 listopada komitet organizuje kolejny transport do centralnej Ukrainy.
W związku z krótkim czasem do jego wyjazdu apelujemy do mieszkańców Świecia o pomoc
w zebraniu: leków (przeciwbólowych, przeciwzapalnych i na przeziębienie),
żywności (suchej, konserwowanej, do łatwego przygotowania), karimat i śpiworów,
latarek i kuchenek turystycznych, ciepłej odzieży w dobrym stanie (spodni, kurtek i
bielizny), środków higieny (mydła, pasty do zębów, pampersów), mąki do wypieku
chleba.
Dary trafią do centralnej Ukrainy w której schronili się m.in. uciekinierzy z miast
okupowanych przez Rosjan. Część zebranych darów trafi też do walczących pod
Donieckiem.
Chętni do wsparcia zbiórki proszeni są o dostarczenie darów do najbliższego czwartku, do
sklepu/magazynu Fundacji Makowo przy ul. Mickiewicza 27 w Świeciu, w godz. od 9 do 17.

Za każdą formę wsparcia składamy Bóg Zapłać

Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie w Świeciu