W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 6 XII – św. Mikołaj - Biskup
  • 7 XII - św. Ambroży – Biskup i Doktor Kościoła.

1. W czwartek, 8 grudnia, przypada nasz parafialny odpust – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Program dnia jest następujący:

8.00 godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

8.30 – Msza św. z kazaniem odpustowym

10.00 – Msza św. z kazaniem odpustowym

12.00 – 13.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski

16.00 – spotkanie w salce wszystkich członków Żywego Różańca                                         z ks. Rafałem Barcińskim – diecezjalnym duszpasterzem Róż Różańcowych

17.00 – uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Rafała Barcińskiego – Ojca Duchownego WSD w Pelplinie. Podczas tej Mszy świętej zostanie poświęcona nowa chorągiew Żywego Różańca. Już teraz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym udało się przygotować tę nową chorągiew.

2.Zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 6.45., oprócz czwartku, czyli uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Prosimy przynosić na roraty tradycyjnie lampiony. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na bułeczkę i kakao do plebanii.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona będzie na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje.

5. W biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne, opłatki oraz nasze jubileuszowe bombki.

6. W niedzielę 11 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a po Mszy św. spotkanie dla Rodziców.

7.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych (drugi rok przygotowań) odbędzie się w niedzielę 11 grudnia po mszy o godzinie 17:00 w salce przy kościele. Natomiast spotkanie dla kandydatów z klas VIII (pierwszy rok przygotowań) odbędzie się w niedzielę 18 grudnia, także po mszy o godzinie 17:00               w salce przy kościele.

8. Zapraszamy na kolejne randki dla małżeństw, które odbędą się w piątek 16 grudnia o godzinie 18:00. Szczegóły i zapisy na stronie razemodnowa.pl.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Urszula Bednarek. Wieczny…