W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

1. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na nasze parafialne potrzeby.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a po Mszy św. spotkanie dla Rodziców.

3. Zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 6.45. Prosimy przynosić na roraty tradycyjnie lampiony. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na bułeczkę i kakao do plebanii.

4.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych (drugi rok przygotowań) odbędzie się w dzisiaj po mszy o godzinie 17:00 w salce przy kościele. Natomiast spotkanie dla kandydatów z klas VIII (pierwszy rok przygotowań) odbędzie się w niedzielę 18 grudnia, także po mszy o godzinie 17:00 w salce przy kościele.

5. W poniedziałek zapraszamy na 16.30 na wspólną adorację oraz różaniec w intencji naszego seminarium w ramach mostu modlitewnego.

6. Zapraszamy na kolejne randki dla małżeństw, które odbędą się w piątek 16 grudnia o godzinie 18:00. Szczegóły i zapisy na stronie razemodnowa.pl.

7.Chorych ze Spowiedzią i Komunią świąteczną odwiedzimy w sobotę 17 grudnia. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

8. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w piątek 23 grudnia wieczorem od 18.00 do 19.30.

9. W biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne, opłatki oraz jubileuszowe bombki.

10. Pragniemy jeszcze raz wszystkim podziękować za udział w naszym parafialnym odpuście, a także wszystkim za przygotowanie naszej świątyni na to wydarzenie. Różą Różańcowym dziękujemy za ofiary na nową chorągiew, którą można zobaczyć przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.

11. 19 grudnia w Starej Farze zostanie przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego z Hufca Świecie-Powiat zapraszają na Mszę harcerską               o 16.00 po której, będzie można zabrać Światełko do swojego domu.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Spica. Wieczny…