Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1717760

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli przygotować nasz Kościół na święta.

2.W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę, a przed kościołem w drugie święto zbiórka do puszek przeznaczona będzie na KUL.

3.Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta: 26 grudnia św. Szczepana, pierwszego męczennika; 27 grudnia św. Jana Apostoła; 28 grudnia, św. Młodzianków, męczenników - jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych; w piątek 30 grudnia święto Świętej Rodziny; a w sobotę 31 grudnia św. Sylwestra, papieża.

4. W sobotę w ostatni dzień starego roku. Msza św. o godz. 8.30 będzie w intencji wszystkich zmarłych w tym roku parafian. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy. Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem na zakończenie starego roku, a po nabożeństwie Msza św. dziękczynna za cały przeżyty rok 2022.

5. W sobotę, w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Pokoju. Msze św. według porządku niedzielnego.

6. Na kolędy księża będą chodzić do wszystkich domów, jak w latach przed pandemią. Plan kolęd jest wywieszony w gablocie. Kolędy rozpoczną się 27 grudnia. W związku z kolędami nie będzie Mszy św. wieczornych od wtorku do piątku. Biuro parafialne w czasie kolęd będzie czynne do południa.