Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1717794

W tym tygodniu PATRONUJĄ NAM:

  • 6 II – św. Paweł Miki i towarzysze z Japonii;
  • 10 II – św. Scholastyka, dziewica;
  • 11 II – Najświętsza Maryja Panna z Lourdes;

1. W sobotę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą z Namaszczeniem Chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00. Serdecznie prosimy pomóc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na inwestycje naszej parafii.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka na operację dla Julki. Julka ma wadę serca i potrzebna jest jej jak najszybciej operacja, która ma się odbyć w Bostonie. Polecamy zbiórkę waszej ofiarności.

4. W sobotę 11 lutego na Mszy św. o godz. 17.00 będzie poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

5. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela                     w dniach 14 – 21 VII 2023 roku. Plan wywieszony w gablocie oraz na stoliku pod chórem. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Grzegorza.

6. Odszedł do wieczności: śp. Władysław Erdanowski. Wieczny odpoczynek.…