1.    Dziś w całej Polsce, w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz chrześcijan cierpiących prześladowania w Iraku. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

2.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Bronisławę; w środę – św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.

3.    We wrześniu będziemy się modlić, „aby niepełnosprawni umysłowo otaczani byli miłością i pomocą, których potrzebują, by godnie żyć.”

4.    W poniedziałek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. inaugurująca rok szkolny będzie w kościele o godzinie 8.00. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 8.30. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.

Jest to także 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu będziemy się modlić o Boże miłosierdzie dla wszystkich poległych i oprawców.

5.    W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych z błogosławieństwem lourdzkim.

6.    W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek spowiedź rano od godz. 8.00 i popołudniu od 16.30. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7.    Małżeństwa, które chciałyby pogłębić swoją wiarę i życie religijne, zapraszamy do nowopowstałego kręgu rodzin Kościoła Domowego. Bliższych informacji udzielamy zainteresowanym w biurze parafialnym.

8.    W niedzielę, 14 września, po Mszy się o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św.

9.    Jest 1 wolna  intencja w tym tygodniu: w piątek o godz. 17.00.

10.    W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Nowakowska, l. 87, z ul. Sądowej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.