1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. Hasło to będziemy rozważać w czasie codziennych homilii i rozważań różańcowych. Ten tydzień to czas szczególnej modlitwy w intencji misji na całym świecie. Misji rozpoczętej przez Apostołów prawie dwa tysiące lat temu.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Kantego, prezbitera; we wtorek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w środę – św. Jana Pawła II, papieża.

2.    W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 17.00, a niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

3.    W poniedziałek będziemy modlić się za kapłanów pelplińskich, którzy w 1939 roku ponieśli męczeńską śmierć.

4.    W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych z błogosławieństwem lourdzkim.

5.    Nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w Pradze. Wyjazd 28 grudnia 2014 roku, a powrót 3 stycznia 2015 roku w godzinach porannych. Oprócz uczestnictwa w spotkaniu, w planie jest także zwiedzanie Wrocławia. Koszt wyjazdu to 250 zł + 55 euro. Zainteresowani wyjazdem są proszeni o zgłoszenie się do ks. Marka Bogusza. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się chętnych na wyjazd.

6.    W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje: w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00, w piątek i w sobotę o godz. 8.30, w przyszłą niedzielę o godz. 7.30 i 17.00. Zapraszamy zainteresowanych do zakrystii lub biura parafialnego.

7.    Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pod chórem wyłożone są kartki na tzw. „zdrowaśki” i na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawiane będą w oktawie Dnia Zadusznego. Od przyszłej niedzieli można zdrowaśki i na Msze święte składać w biurze parafialnym, a także w kruchcie Kościoła po Mszach św. Przypominamy także o wcześniejszym uporządkowaniu grobów swoich bliskich.