1.    W listopadzie razem z Papieżem będziemy się modlić „aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci”. W tej intencji proponujemy odmawiać modlitwę Anioł Pański.

2.    Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pod chórem wyłożone są kartki na tzw. „zdrowaśki” i na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawiane będą w środę (5.11) o godz. 10.00, w piątek (7.11) o godz. 17.00, w przyszłą niedzielę (9.11) o godz. 9.00. Można zdrowaśki i na Msze święte składać w biurze parafialnym, a także w kruchcie Kościoła po Mszach św.

3.    Do 8 listopada włącznie (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę, choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

4.    W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Huberta, biskupa; we wtorek – św. Karola Boromeusza, biskupa, w następną niedzielę – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki wszystkich kościołów.

5.    W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy udamy się na cmentarz parafialny (dawny cmentarz Szpitala Psychiatrycznego), a następnie odbędzie się procesja z modlitwami za zmarłych. Bardzo serdecznie zapraszamy.

6.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek: rano od godz. 8.00, po południu od godz. 16.30. W czasie spowiedzi będzie możliwość adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

7.    W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Natomiast wieczorem po Mszy o godz. 17.00 spotkanie dla pielgrzymów i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

8.    W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Radia Maryja, dzieł przy Nim powstałych oraz wszystkich mediów katolickich w Polsce i na świecie. Po Mszy spotkanie dla wszystkich chętnych połączone z wykładem na temat masonerii.

9.    Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na weekendowy Kurs przedmałżeński o nazwie: "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Będzie on przeprowadzony od 28 do 30 listopada br. w Szkole Katolickiej w Świeciu. Nauki, będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl

10.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Ejankowskiego, l. 64, z Dużego Rynku; śp. Zenobiusza Mioduszewskiego, l. 82, z ul. Klasztornej; śp. Bożenę Chyłę, l. 64, z ul. Tucholskiej.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.