1.    Dziś przypada VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pochylamy się nad Kościołem w Syrii. Naszym naczelnym zadaniem jest śpieszyć tamtejszym chrześcijanom z pomocą, aby za wszelką cenę mogli pozostać w swoich domach. Nasza parafia pomoc finansową zaniesie w dniu 14 czerwca 2015 r. Wtedy kazania będzie głosił ks. Wojciech Głogowski, współpracownik papieskiego stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

2.    Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Radia Maryja, dzieł przy Nim powstałych oraz wszystkich mediów katolickich w Polsce i na świecie. Po Mszy spotkanie dla wszystkich chętnych połączone z wykładem na temat masonerii.

3.    W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; we wtorek – św. Marcina z Tours; w środę – św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika; w czwartek – śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

4.    W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych z błogosławieństwem lourdzkim.

5.    W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

6.    W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Złożyliśmy do ministerstwa wniosek o dofinansowanie na remont fundamentów i elewacji strony północnej i wschodniej kościoła.

7.    W przyszłą niedzielę pierwsze spotkanie Rady Parafialnej w plebanii o godz. 18.00.

8.    Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na weekendowy Kurs przedmałżeński o nazwie: "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Będzie on przeprowadzony od 28 do 30 listopada br. w Szkole Katolickiej w Świeciu. Nauki, będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl

9.    29 listopada Radio Maryja będzie świętowało 23 rocznicę istnienia. Z tej okazji organizowana jest pielgrzymka do Torunia. Wyjazd o 11.30 sprzed Klasztorka. Koszt 15 zł. Zapisy z przedpłatą w sklepiku parafialnym w budynku plebanii od strony ul. Klasztornej.

10.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Szabowskiego, l. 68, z ul. Sądowej; śp. Andrzeja Graczyka, l. 59, z ul. św. Wojciecha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.