1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś o godz. 18.00 w plebanii pierwsze spotkanie Rady Parafialnej.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; we wtorek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; w środę – bł. Salomeę, zakonnicę; w czwartek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w piątek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w sobotę – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę.

4. W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych z błogosławieństwem lourdzkim.

5. Piątek jest dniem modlitw za wspólnoty życia konsekrowanego-klauzulowe. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

6.    W sobotę, we wspomnienie św. Cecylii, modlić się będziemy za organistów, muzyków, chóry kościelne i schole. Nasz chór „Parati semper” w tym dniu bierze udział w Przeglądzie Chórów. Stąd też Msza św. w intencji Chóru z koncertem będzie w poniedziałek, 24 listopada, o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Natomiast w Przechowie jest to dzień odpustu ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Suma odpustowa o godz. 12.00.

8. Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy na weekendowy Kurs przedmałżeński o nazwie: "Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca". Będzie on przeprowadzony od 28 do 30 listopada br. w Szkole Katolickiej w Świeciu. Nauki, będące połączeniem wykładu i świadectwa życia, prowadzą pary małżeńskie i księża. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl

9. 29 listopada Radio Maryja będzie świętowało 23 rocznicę istnienia. Z tej okazji organizowana jest pielgrzymka do Torunia. Wyjazd o godz. 9.30 sprzed Klasztorka. Koszt 15 zł. Zapisy z przedpłatą w sklepiku parafialnym w budynku plebanii od strony ul. Klasztornej.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Pelagię Misiurę, l. 93, z ul. Kościuszki. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie