1.    Z dniem 30 listopada Ksiądz Biskup odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii oraz Kapelana Nowego Szpitala księdza Sławomira Ossowickiego i mianował Go proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Nożynie (powiat bytowski).

Ks. Sławomirowi bardzo gorąco dziękujemy za cztery lata posługi w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych, życzliwych parafian, owocnej pracy i radości z wypełniania posługi proboszcza w nowej parafii. Mszę św. pożegnalną odprawi ks. Sławomir w czwartek o godz. 17.00. Natomiast chorych, których co miesiąc odwiedzał z posługą, pożegna w piątek.

2.    W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek – świętych Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu.

3.    W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych z błogosławieństwem lourdzkim.

4.    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii zaprasza osoby młode, chcące rozwijać się w wierze i poszerzać swoje horyzonty. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19 w salce Szkół Katolickich. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ksm-swiecie.blogspot.com

5.    29 listopada Radio Maryja będzie świętowało 23 rocznicę istnienia. Z tej okazji organizowana jest pielgrzymka do Torunia. Wyjazd o godz. 9.30 sprzed Klasztorka. Koszt 15 zł. Zapisy z przedpłatą w sklepiku parafialnym w budynku plebanii od strony ul. Klasztornej.

6.    W sobotę o godzinie 18.00 w naszym Kościele będzie koncert Kameralistów Akademii Muzycznej w ramach projektu „Wsparcie opieki nad zabytkami”. Szczegóły na ulotkach i na plakacie w gablocie parafialnej. Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich chętnych.

7.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny Adwentem – radosnym czasem oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem, przychodzącym do nas w czas Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na „Roraty” codziennie na godz. 7.00, a dla tych co nie mogą rano na godz. 17.00. Proszę przygotować tradycyjnie lampiony.

8.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Michała Janowskiego, l. 80, z ul. Kościuszki; śp. Ewę Ojdowską, l. 53, z ul. Mestwina; śp. Serafinę Stusińską, l. 72, z ul. Kościuszki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.