1.    Jeszcze raz informujemy o nominacji ks. Sławomira Ossowickiego na proboszcza parafii Nożyno i życzymy wielu radości i obfitości łask Bożych na nowej parafii. Niestety z powodu braku kapłanów Ksiądz Biskup nie przysłał nam na razie nowego wikariusza. Z tego też powodu w Nowym Szpitalu kapelanem będzie ks. Ireneusz Machut, proboszcz z Sartowic, a w kaplicy Szkół Katolickich Msza św. o godz. 15.30 będzie tylko we wtorki i czwartki. Msze św. w niedziele pozostają bez zmian.

2.    W grudniu razem z Papieżem będziemy się modlić „aby rodzice przekazując dzieciom cenny dar wiary byli autentycznymi ewangelizatorami”.

3.    W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w środę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w czwartek św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; w sobotę św. Mikołaja, biskupa.

4.    Rozpoczęliśmy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty codziennie o godz. 7.00, a dla tych co nie mogą przyjść rano o godz. 17.00. Proszę przynieść tradycyjnie lampiony.

5.    W sklepiku parafialnym i w plebanii są do nabycia świece wigilijne i opłatki.

6.    Dzisiaj w plebanii o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.

7.   W piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne przed odpustem Niepokalanego Poczęcia NMP. Nauki będzie głosił „Oblat” z Laskowic – Ojciec Wiesław Nowotnik. Nauki będą na wszystkich Mszach św. w piątek, sobotę, w niedzielę i w odpust czyli w poniedziałek, także podczas Mszy św. „roratnich”.

8.    Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych będzie przez dwa tygodnie wyjątkowo nie w środę, lecz w tym tygodniu w piątek o godz. 10.00 w ramach rekolekcji, a w przyszłym tygodniu w poniedziałek w dzień naszego odpustu parafialnego o godz. 10.00.

9.    W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

10.    W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe liczne i święte powołania. Szczególnie polecać będziemy Panu naszego diakona Dominika i brata Benedykta.

11.    W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej i jednocześnie rekolekcyjnej pół godziny przed Mszami św. Od 8.00 i od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

12.    W pierwszą sobotę ks. Marek odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.

13.   Spotkanie opłatkowe dla uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i sympatyków będzie w sobotę po Mszy św. wieczornej.

14.    W przyszła niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje, a w dzień odpustu dla Ojca Rekolekcjonisty, na wyznaczone przez niego cele.

15.    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii zaprasza osoby młode, chcące rozwijać się w wierze i poszerzać swoje horyzonty. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19.00 w salce Szkół Katolickich. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ksm-swiecie.blogspot.com

16.    W dzień odpustu Niepokalanego Poczęcia NMP (8.12) na sumie o godz. 17.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci które w maju przyjmą po raz pierwszy Komunię św.

17.    Są wolne intencje na Mszach św. roratnich (rano o godz. 7.00) oraz w piątek o godz. 10.00. Zapraszamy do biura parafialnego lub zakrystii.