1. W miesiącu lutym będziemy łączyć się z Papieżem w modlitwie: Aby małżonkowie, którzy się rozeszli, znaleźli zrozumienie i wsparcie we wspólnocie chrześcijańskiej.

2. W poniedziałek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z błogosławieństwem świec o godz. 8.30, 10.00 i 17.00. To święto jest w całym Kościele Dniem Życia Konsekrowanego, a więc zakonników, zakonnic, członków instytutów świeckich, dziewic i wdów konsekrowanych.

Tego dnia Ksiądz Proboszcz Leszek Grzela będzie obchodził 28 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. dziękczynna za dar kapłaństwa o godz. 10.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. We wtorek, we wspomnienie św. Błażeja, w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i 17.00,  udzielimy tzw. błogosławieństwa błażejowego. Ma ono chronić nas od chorób gardła i wszelkiego zła.

4. W środę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.

6. W czwartek będziemy modlić się za powołanych (w tym za kleryków z naszej parafii) i o nowe powołania kapłańskie.

7. W piątek zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Sercu Jezusa za grzechy nasze i zatwardziałych grzeszników. Okazja do spowiedzi rano od godz. 8.00, a po południu od godz. 16.30. W trakcie spowiedzi będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych z naszej parafii. Natomiast wieczorem, po Mszy św. o godz. 17.00 kolejne spotkanie dla pielgrzymów i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie formacyjne dla Koła Radia Maryja. Następnie o godz. 16.30 różaniec, a po nim Msza św. w intencji Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych oraz wszystkich mediów katolickich w Polsce i na świecie.

10. Są wolne intencje mszalne we wtorek, w sobotę o godz. 8.30 i w przyszłą niedzielę o godz. 20.00.

11. Siostry Miłosierdzia prowadzące Dom Pomocy Społecznej w Świeciu wzorem lat ubiegłych pragną prosić o pomoc, poprzez podarowanie 1% z PIT-u na Fundację Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom”. KRS: 0000336186. Cel szczegółowy „DPS Świecie”.

12. Małżonków zapraszamy na Spotkania Małżeńskie poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 13-15 lutego 2015 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na plakacie i stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

13. Zapraszamy ojców na jednodniowy warsztat pt.: „BLIŻEJ DZIECKA - pełna łączność", organizowany przez środowisko TatoNet. Jest on organizowany, by wzmocnić ojcowskie umiejętności stawania się bohaterem dla swoich dzieci i poznać metody pogłębiania z nimi relacji. Warsztat odbędzie się 28 lutego br. (sobota) w Chojnicach, szczegóły: www.warsztaty.tato.net.

14. Parafia św. Józefa w Świeciu organizuje pielgrzymki: w sierpniu do Włoch, we wrześniu na Węgry. Szczegóły na plakatach w gablocie i w parafii św. Józefa.

15. Zmarli nasi parafianie:

* śp. Stanisław Andryszek z ul. Hallera. Przeżył lat 89. Jego pogrzeb odbył się w środę;

* śp. Tadeusz Wysokiński z ul. Kościuszki. Przeżył lat 84. Jego pogrzeb odbył się w czwartek;

* śp. Bolesław Siemaszko z ul. Kościuszki. Przeżył lat 63 . Jego pogrzeb odbył się w sobotę;

* śp. Barbara Manikowska z ul. Parowej. Przeżyła lat 88. Jej pogrzeb odbył się w sobotę;

* śp. Jan Wojnarowski z ul. Wojska Polskiego. Przeżył lat 88. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (02.02.) o godz. 13.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…