1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać także za ofiary na inwestycje złożone podczas kolęd. Zebraliśmy podczas kolęd prawie 15 000 zł. Pieniądze te przeznaczyliśmy na pokrycie wkładu własnego remontu wieży i krużganków. Nie udało się nam jeszcze oddać wszystkich długów, ale nie zostało już wiele, więc przygotowujemy się do kolejnych inwestycji.

2. Dziś rozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Potrwa on do 18 lutego. Od dzisiaj równieżrozpoczyna się czas wielkanocnej Spowiedzi i Komunii św.

3. W poniedziałek i we wtorek od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji Pana Jezusa, aż do Mszy św. wieczornej w dni poprzedzające Wielki Post.

4. W środę (14.02) rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze św. w Popielec z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.30, 10.00, 17.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje bez żadnej dyspensy post ścisły (można zjeść jeden z trzech posiłków do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godz. 8.30, po której będzie Msza Św. oraz po Mszy Św. wieczornej w każdy piątek Wielkiego Postu. Na 17.30 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w II niedzielę Wielkiego Postu czyli 25 lutego.