W tym tygodniu W LITURGII:

• 22 II – święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego.

1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek będzie na „Kościół w potrzebie”

2. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godz. 8.30, po której będzie Msza Św. oraz po Mszy Św. wieczornej                         w każdy piątek Wielkiego Postu. Na 17.30 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w II niedzielę Wielkiego Postu czyli 25 lutego. Nauki rekolekcyjne zaczną się w sobotę na Mszy św. wieczornej, będą na wszystkich Mszach niedzielnych, a od poniedziałku do środy na Mszach o 8.30 i 17.00. Dla młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rekolekcje będą w poniedziałek o 10.00, we wtorek o 10.15 – Msza św. za nauczycieli, pracowników i uczniów ZSP oraz w środę o 11.00. Ponadto w ramach rekolekcji dla młodzieży odbędzie się we wtorek i środę o 8.00 rano projekcja filmu. We wtorek będzie to film „Ignacy Loyola” a w środę film „Chata”. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Piątek. Prosimy rodziców, aby przypomnieli o rekolekcjach swoim dzieciom. Serdecznie zapraszamy.

4. Zachęcamy do spowiedzi podczas rekolekcji, która będzie przed każdą Mszą św.

5. Zapraszamy wszystkich na wielkopostny wieczór muzyczny pt. „Profile Cyrenejczyka”. Zaśpiewa zespół dwóch rodzin muzykujących Familia HP. Koncert odbędzie się w sobotę 3 marca o 18.00. Poprowadzi go ks. Łukasz.