W tym tygodniu W LITURGII:

• 19 III – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Jest to dzień odpustu w Kościele na Mariankach.

1. Dzisiaj po Mszach o godz. 8.00; 10.00 i 12.00 w krużgankach będzie kiermasz wielkanocny przygotowany przez dzieci i rodziców szkół katolickich i przedszkola.

2. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W tym tygodniu Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godz. 8.30, po której będzie Msza Św. w naszym Kościele. Wieczorną Drogę Krzyżową ulicami miasta rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 w Kościele św. Józefa. Z tego powodu nie będzie u nas Drogi Krzyżowe po Mszy św. o godz. 17.00 Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Organizujemy od 4 do 6 kwietnia Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Jest to kurs przedmałżeński, który kończy się uzyskaniem zaświadczenia o przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa. Odbędzie się on w gmachu szkoły katolickiej. Szczegółowe informacje na plakacie oraz u ks. Łukasza.

4. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. wielkanocną. Dodatkowych chorych proszę zgłosić do piątku.

5.Wielka Środa (28 marca) to w naszej parafii dzień spowiedzi świętej wielkanocnej z udziałem księży z dekanatu. Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu. Rano od godz. 8.00 do 8.30, a po południu od 18.00 do 21.00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. W środę podczas Mszy św. o godz. 8.30 nasze Szkoły Katolickie będą dziękować Panu Bogu za 20 lat istnienia szkoły. Będziemy także obchodzić jubileusz 300 lecia budynku pobernardyńskiego klasztoru, w którym szkoły mają swoją siedzibę. Zapraszamy w środę do zwiedzania klasztoru pobernardyńskiego w ramach dni otwartych szkoły.

9. Katolickie Przedszkole Aniołowo i Katolicki Szkoła podstawowa zapraszają na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie się 21 marca (środa) w godz. 14.00-17.00. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych katolickich placówek edukacyjnych i zapoznania się z ofertą edukacyjną. Więcej na stronie www.katolik-swiecie.pl, www.przedszkoleaniolowo.pl

10. W Niedzielę Palmową 25 III w Kościerzynie odbędzie się 33 Światowy Dzień Młodzieży. Wystąpi zespół Maleo Reggae Rockers. Na ten jednodniowy wyjazd zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w sposób szczególny wszystkich kandydatów do bierzmowania, gdyż jest to związane z ich formacją ku temu sakramentowi. Wyjazd nastąpi sprzed kościoła św. Andrzeja Boboli o godz. 11:00. Zbiórka o godz. 10:45. Powrót około godz. 20:00. Koszt wyjazdu z posiłkiem: 30 zł. Zapisy u Ks. Łukasza do 23 marca (piątek)