NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 25.03.2018 r.

1. Dzisiaj poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. Przed Mszą św. o godzinie 12.00 procesja z palmami.

2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako 33 Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając Światowe Dni Młodzieży, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

3.Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj na godz. 16.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

4. W Wielki Poniedziałek Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie dla Żywego Różańca w salce parafialnej.

5. Wielka Środa (28 marca) to w naszej parafii dzień spowiedzi świętej wielkanocnej z udziałem księży z dekanatu. Rano od godz. 8.00 do 8.30, a po południu od 18.00 do 21.00. Natomiast w pozostałych parafiach spowiedź święta w następujące dni: w Wielki Poniedziałek w Przechowie, a w Wielki Wtorek u św. Andrzeja Boboli rano (10.00-12.00) oraz po południu (14.30-18.00). Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu. W Triduum Paschalnym i w święta spowiedzi nie słuchamy – chyba, że w wyjątkowych przypadkach.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Zapraszamy parafian do udziału w Liturgiach TRIDUUM PASCHALNEGO.

7. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę –Jutrznia o godz. 8.00 w naszym Kościele.

8. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze Pelplińskiej Msza św. Krzyżma, a o godz. 17.00 w naszym Kościele Msza Wieczerzy Pańskiej, po której adoracja w ołtarzu przechowania do Gorzkich Żali o godz. 21.00. Kolekta przeznaczona jest na ubogich. Pod chórem będzie wyłożony kosz do którego będzie można złożyć skarbonki z jałmużną wielkopostną, które zabieraliśmy do naszych domów.

9. W Wielki Piątek adoracja w ołtarzu przechowania od 8.00. Nabożeństwo Liturgii Słowa, adoracja Krzyża                      i Komunia św. o godz. 17.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do Gorzkich Żali o godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post – bez żadnej dyspensy. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

10. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od 8.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00. W Wielką Sobotę nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jednak zgodnie z nasza polską tradycją zalecamy go jako przygotowanie do świątecznego posiłku.

11. Liturgia Paschalna rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00. Na tę liturgię przynosimy świece. Liturgia Paschalna zakończy się uroczystą Procesją Rezurekcyjną.

12. W Pierwsze Święto Wielkanocy Msza św. z Procesją Wielkanocną będzie o godz. 8.00. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 20.00.

13. W Drugie Święto Wielkanocne nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. W drugie święto zbiórka do puszek na KUL.

14. Organizujemy od 4 do 6 kwietnia Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Jest to kurs przedmałżeński, który kończy się uzyskaniem zaświadczenia o przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa. Odbędzie się on w gmachu szkoły katolickiej. Szczegółowe informacje na plakacie oraz u ks. Łukasza.

15. W Roku Świętego Józefa zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Częstochowy i Niepokalanowa. Wyjeżdżamy w środę 23 maja o 11.00 i wracamy 24 maja w czwartek wieczorem. Koszt to 210 zł. Zapisy u ks. Łukasza.

16. Dziękujemy wszystkim którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do organizacji Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Wielkie Bóg zapłać.

17. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

- śp. Kazimierz Mazur, l. 77, z ul Hallera 2A (pogrzeb był w piątek);

- śp. Apolonia Tretkowska, l. 85, z ul. Kościuszki 15 (pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 12.30);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.