Święto Zmartwychwstania Chrystusa to zwycięstwo nad grzechem, nad śmiercią i nad szatanem. Jest to doskonała okazja, żebyśmy my chrześcijanie obudzili w sobie na nowo ducha nadziei na przezwyciężenie wszelkiego zła w Chrystusie. Chrystus jest zwycięski i my w Jego zwycięstwie możemy uczestniczyć. Nie bójmy się, wraz z Chrystusem umrzeć dla grzechu i zmartwychwstać do Nowego Życia w Bożej łasce. Miłosierdzie Boże jest niezgłębione. Nie bójmy się także okazywać miłosierdzie innym. Chrystus do nas mówi dziś „Pokój Wam”, a więc niech pokój Chrystusowy w Was zamieszka nie tylko w czasie świąt, ale i w codziennym kroczeniu przez Życie z wszelkimi problemami, a wszystko co trudne i bolesne czy niezrozumiałe niech Zmartwychwstały zmieści w swoim miłosiernym Sercu i nam błogosławi.

Radosnego przeżycia Paschy Pana życzą Wam duszpasterze.

1. Dzisiaj w Pierwsze Święto Wielkanocy nie będzie Mszy św. o godz. 20.00

2. Jutro w drugie święto Wielkanocne nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. W drugie święto zbiórka do puszek na KUL.

3. Do przyszłej niedzielipo Mszy św. o godz. 17.00 odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia będzie podczas wszystkich Mszy św. Zbiórka do puszek w Święto Miłosierdzia przeznaczona będzie na cele dobroczynne.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych oraz wszystkich mediów katolickich w Polsce i na świecie.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości

7. Organizujemy od 6 do 8 kwietnia Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Jest to kurs przedmałżeński, który kończy się uzyskaniem zaświadczenia o przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa. Odbędzie się on w gmachu szkoły katolickiej. Szczegółowe informacje na plakacie oraz u ks. Łukasza.

8. W Roku Świętego Józefa zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Częstochowy i Niepokalanowa. Wyjeżdżamy w środę 23 maja o 11.00 i wracamy 24 maja w czwartek wieczorem. Koszt to 210 zł. Zapisy u ks. Łukasza.

9. Dziękujemy wszystkim którzy w jakimkolwiek stopniu zaangażowali się w Liturgię oraz przyczynili się do przygotowania Kościoła na Święte Triduum Paschalne. Wielkie Bóg zapłać.