• 23 IV – św. Wojciech, Biskup i Męczennik, główny patron Polski;
  • 24 IV – św. Jerzy, Męczennik;
    • 25 IV – św. Marek Ewangelista; Jest to także dzień modlitw o urodzaje;

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata.

2. Bóg zapłać Strażakom z OSP, za pomoc w sprzątaniu Kościoła, szczególnie w miejscach niedostępnych na wysokościach.

3. W poniedziałek Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po Mszy św. spotkanie.

4. Za dwa tygodnie nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała Uroczystość I Komunii św. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii w sobotę 5 maja o godz. 11.00, a druga grupa w niedzielę 6 maja o godz. 12.00. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji nowoprzyjętych dzieci.

5. W Roku Świętego Józefa zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Częstochowy i Niepokalanowa. Wyjeżdżamy w środę 23 maja o 11.00 i wracamy 24 maja w czwartek wieczorem. Koszt to 210 zł. Zapisy u ks. Łukasza.

6. W sklepiku parafialnym i w zachrystii można nabyć album Drogi Krzyżowe Diecezji Pelplińskiej. W albumie też zdjęcia z naszego Kościoła. Koszt albumu to 80 zł.