• 1 V – św. Józef Rzemieślnik – święto ludzi pracy – Msze św. jak w zwykły dzień;
  • 2 V – św. Anastazy, biskup i doktor Kościoła, jest to również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej;
  • 3 V – Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski, główna patronka naszej Ojczyzny – uroczystość. Msze św. jak w niedzielę. Tego dnia katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy św.;
  • 4 V – św. Florian, męczennik – patron strażaków, na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich strażaków na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin

1. Nasza wspólnota parafialna będzie w najbliższą sobotę i niedzielę przeżywała Uroczystość I Komunii św. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii w sobotę o godz. 11.00, a druga grupa w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji nowoprzyjętych dzieci.

2. Rozpoczynamy od wtorku miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe codziennie w łączności z Mszami św. w Kościele, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy w piątek: ks. Łukasz od 9.00, a ks. Grzegorz od 8.00.

5. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

7. W sklepiku parafialnym i w zachrystii można nabyć album Drogi Krzyżowe Diecezji Pelplińskiej. W albumie też zdjęcia z naszego Kościoła. Koszt albumu to 80 zł.

8. Ksiądz biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 4 maja.

9.W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

- śp. Franciszka Kunc, l.98, z ul. Kościuszki 17 (pogrzeb odbył się w sobotę);

- śp. Gerhard Szymański, l. 85, zamieszkały w Niemczech (pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.30);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.