• 8 V – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – uroczystość.

1. Dzisiaj nasza Parafia przeżywa radość I KOMUNII świętej drugiej grupy dzieci z III klas. Msza św. z udzielaniem I Komunii o godz. 12.00. Wczoraj przyjęta była pierwsza grupa dzieci. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji nowoprzyjętych dzieci.

2. Dzieci komunijne od Przyjęcia do następnej niedzieli będą miały swój Biały Tydzień. Codziennie będą przychodzić na Mszę św. wieczorną. Dzieci przyjęte w sobotę rozpoczynają Biały Tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.

3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

4.W przyszłą niedzielęprzypada święto Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W przyszłą niedzielę 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nasze parafialne remonty.

7. W sklepiku parafialnym i w zachrystii można nabyć album Drogi Krzyżowe Diecezji Pelplińskiej. W albumie też zdjęcia z naszego Kościoła. Koszt albumu to 80 zł.