• 14 V – św. Macieja Apostoła – święto.
  • 16 V – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. W parafii św. Andrzeja Boboli odpust parafialny. Suma o godz. 8.30.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. Nabożeństwo Fatimskie dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00.

2. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W czwartek nasz parafianin – Brat Benedykt – Maciej Stolarski przyjmie Święcenia Kapłańskie. Mszę św. Prymicyjną Ks. Prymicjant odprawi w naszym Kościele w sobotę19 maja o godz. 14.30. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian i zachęcamy do modlitwy w intencji Neoprezbitera.

5. W sobotę 2 czerwca odbywa się kolejne już Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Zapraszamy młodzież, która chce pojechać na Lednicę. Bliższe informacje i zapisy u ks. Damiana w parafii św. Andrzeja Boboli.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne remonty. Dopiero teraz rozliczamy nasze zeszłoroczne inwestycje, jednocześnie stale coś odnawiamy i nasz Kościół upiększamy.

7. Są jeszcze wolne intencje: w środę o godz. 10.00, w czwartek, piątek i sobotę o godz. 8.30. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

8.W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

- śp. Remigiusz Rerek, l 18. (pogrzeb odbył się w sobotę);

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.