• 21 V – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt
  • 24 V – Jezus Chrystus – Najwyższy i Wieczny Kapłan, święto
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów,

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

2. W środę przypada 24 rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii Ks. Kanonika Jerzego Kosza. Msza św. o spokój jego duszy będzie o godz. 10.00. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

3. W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 8.30 lub 17.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

4. W przyszłą niedzielę, 27 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

5. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

6. W sobotę 2 czerwca odbywa się kolejne już Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Zapraszamy młodzież, która chce pojechać na Lednicę. Bliższe informacje i zapisy u ks. Damiana w parafii św. Andrzeja Boboli.

7.W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

- śp. Wiesław Cackowski, l 79, z ul Kościuszki 19. (pogrzeb odbył się w sobotę);

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.