• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 VI – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza (wspomnienie obowiązkowe);

1. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. w następującym porządku: w Kościele parafialnym o godz. 8.00; 10.00 i 17.00; w kaplicy szkolnej o godz. 10.00, a w DPS o godz.8.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 12.00 i o 20.00. Przypominamy, że w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. a nie tylko w samej procesji.

2. Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele św. Andrzeja Boboli. Następnie przejdziemy pod nasz Kościół, by zakończyć procesję przy Kościele MB Częstochowskiej (Stara Fara).

3. Zapraszamy także do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała. Msze św. z procesją Eucharystyczną będą do następnego czwartku o godz. 17.00, z wyjątkiem soboty. W sobotę procesja po Mszy św. o godz. 8.30.

4. W sobotę 2 czerwca o godz. 18.00 młodzież naszej Parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu naszej młodzieży udzieli Wikariusz Biskupi Ks. Prałat Marian Szczepiński. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 17.00.

5. Próby dla młodzieży przed Bierzmowaniem będą: w niedzielę po Mszy św. o godz. 20.00; w poniedziałek i wtorek o godz. 20.00, piątek o godz. 18.00. Spowiedz. Przed sakramentem będzie w piątek od godz. 19.00.

6. W tym tygodniu – w najbliższy piątek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele będziemy sprawowali nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności z Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.00. W piątek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.

7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy w piątek: ks. Grzegorz od 8.00 a ks. Łukasz od 8.30.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

10. We wtorek 29 maja w przychodni przy ul. Witosa 1 będą badania kardiologiczne dla chętnych. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

11.W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

- śp. Henryk Graczyk, l 35, z ul Wojska Polskiego 167 A. (pogrzeb odbył się w środę);

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.