• 3 VII – święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”.
    • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

1. Dzisiaj o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

2. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

4. Rozpoczęliśmy czas wakacyjny życzymy naszym parafianom dobrego wypoczynku podczas urlopów.                              W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

5. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 2 do 13 sierpnia. Pielgrzymka jest wyjątkową okazją do spotkania z Bogiem w pięknie przyrody i wspólnej modlitwy, a także do poznania wspaniałych ludzi. Spotkania informacyjno – organizacyjne będą się odbywały w każdą niedzielę lipca w parafii NP NMP w Świeciu po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.00. Zapraszamy.

6. W czasie wakacyjnym jest bardzo dużo wolnych intencji, które można zamawiać w intencjach dziękczynno - błagalnych, z okazji różnych rocznic i jubileuszów oraz za zmarłych. Msze św. można zamawiać w biurze parafialnym, albo u każdego z nas. W tym tygodniu wolne intencje są jeszcze: w środę o godz. 10.00 i 17.00 w czwartek, piątek i sobotę o godz. 8.30 i w niedzielę o godz. 20.00.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego, która odbędzie się od piątku do soboty – 10 i 11 sierpnia. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.