• 11 VII – święto św. Benedykt, opat, patron Europy.
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich;
  • 13 VII – św. Andrzej Świerad, z pochodzenia Polak i jego uczeń św. Benedykt, dwaj pustelnicy;

1. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

2. W piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie.

3. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 2 do 13 sierpnia. Pielgrzymka jest wyjątkową okazją do spotkania z Bogiem w pięknie przyrody i wspólnej modlitwy, a także do poznania wspaniałych ludzi. Spotkania informacyjno – organizacyjne będą się odbywały w każdą niedzielę lipca w parafii NP NMP w Świeciu po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.00. Zapraszamy. Dzisiaj zbiórka do pyszek po Mszy św. na pomoc w organizacji pielgrzymki.

5. W czasie wakacyjnym jest bardzo dużo wolnych intencji, które można zamawiać w intencjach dziękczynno - błagalnych, z okazji różnych rocznic i jubileuszów oraz za zmarłych. Msze św. można zamawiać w biurze parafialnym, albo u każdego z księży. W tym tygodniu wolne intencje są jeszcze: w środę o godz. 10.00 i w niedzielę o godz. 20.00.