• 23 VII – św. Brygida, zakonnica, patronka Europy.
  • 24 VII – św. Kinga, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku.
  • 25 VII – św. Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem.
  • 25 VII – św. Krzysztof męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  • 26 VII – św. Joachim i św. Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

1. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

2. W poniedziałek Msza św. w intencji Żywego Różańca, spotkanie dla Żywego Różańca będzie w poniedziałek 30 lipca po Mszy św. wieczornej

1. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, po Mszy św. wieczornej poświęcimy pojazdy na parkingu przy Szkole Katolickiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby swoje pojazdy poświęcić.

3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 2 do 13 sierpnia. Pielgrzymka jest wyjątkową okazją do spotkania z Bogiem w pięknie przyrody i wspólnej modlitwy, a także do poznania wspaniałych ludzi. Spotkania informacyjno – organizacyjne będą się odbywały w każdą niedzielę lipca w parafii NP NMP w Świeciu po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.00. Zapraszamy.

4. W czasie wakacyjnym jest bardzo dużo wolnych intencji, które można zamawiać w intencjach dziękczynno - błagalnych, z okazji różnych rocznic i jubileuszów oraz za zmarłych. Msze św. można zamawiać w biurze parafialnym, albo u każdego z księży. W tym tygodniu wolne intencje są jeszcze: w czwartek, piątek iw sobotę o godz. 8.30 i w niedzielę o godz. 17.00 i 20.00.

5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

- śp. Marta Mrozek, l. 77, z ulMestwina (pogrzeb był w piątekk);

- śp. Zofia Trzcińska, l. 90, z ul. Sądowej (pogrzeb był w sobotę);

- śp. Ryszard Grzonkowski, l. 76, z ul. św. Wojciecha (pogrzeb będzie w poniedziałek o godz.10.00);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.