• 20 VIII – św. Benedykta Opata, patrona naszej diecezji.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”
  • 22 VIII – Najświętszej Maryi Panny Królowej
  • 24 VIII – św. Bartłomiej, apostoł. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  • 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość MB Częstochowskiej. Jasna Góra to duchowa stolica naszego narodu. Tego dnia odpust w „Starej Farze”.

2. Kolejny raz w naszej parafii odbędzie się Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Kurs przedmałżeński odbędzie się 12 – 14 października br. w Zespole Szkół Katolickich. Bliższe informacje u ks. Łukasza i na plakacie.

3. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego Wystosował deklarację od mieszkańców z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości. Z treść deklaracji można się zapoznać i złożyć swoje pod nią podpisy w zachrystii naszego Kościoła.

4. Koło Radia Maryja działające przy naszej parafii w dniu 1 września organizuje pielgrzymkę do sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Wyjazd ze Świecia o godz.9.00. Koszt 20 zł. Więcej informacji w biurze parafialnym.