• 27 VIII – św. Monika – Matka św. Augustyna. Przezswoją gorliwą modlitwę wyprosiła u Boga nawrócenie dla swojego syna
    • 28 VIII – św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła;
    • 29 VIII – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;

1. W poniedziałek Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.

2. Kolejny raz w naszej parafii odbędzie się Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Kurs przedmałżeński odbędzie się 12 – 14 października br. w Zespole Szkół Katolickich. Bliższe informacje u ks. Łukasza i na plakacie.

3. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego wystosował deklarację od mieszkańców                          z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości. Z treścią deklaracji można się zapoznać i złożyć pod nią podpisy w zakrystii naszego Kościoła.

4. Koło Radia Maryja działające przy naszej parafii w dniu 1 września organizuje pielgrzymkę do sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Wyjazd ze Świecia o godz.9.00. Koszt 20 zł. Więcej informacji w biurze parafialnym.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Tego dnia chorych z naszej parafii odwiedzimy od godz. 8.00.

6. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

7. W przyszłą niedzielę będą Dożynki Gminne. Msza św. o godz. 12.00 w Kościele św. Andrzeja Boboli. Potem przemarsz do amfiteatru i dalsza część uroczystości.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

9. W przyszłą niedzielę na godzine 12.00 zapraszamy dzieci z które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Po Mszy św. specjalne dla nich błogosławieństow oraz poświęcenie tornistrów.

10. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 3 września o godz. 8.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, natomiast Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkół Katolickich o godz. 17.00

11. Są jeszcze wolne intencje mszalne: w środę, czwartek i sobotę o godz. 8.30, w środę i w czwartek o godz. 17.00; w środę o godz. 10.00. Zainteresowanych zapraszamy biura parafialnego.