• 18 IX – św. Stanisław Kostka, patron polskiej młodzieży, święto. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  • 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem;
  • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista, święto;

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie dla rodziców dzieci, które w roku 2019 będą przyjęte.

2. Wraz z parafiami Świecia organizujemy kolejne Triduum św. Stanisława Kostki dla młodzieży. Zapraszamy więc młodzież w dzisiaj na Mszę o 17.00 w kościele św. Józefa na Mariankach, w poniedziałek na czuwanie o 19.00 w kościele św. Andrzeja Boboli i we wtorek na koncert zespołu młodzieżowego „Niezłomne Wilki” o 19.00, który odbędzie się u nas w Klasztorku. Dla młodzieży z VIII klasy szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania, spotkania w czasie Triduum są obowiązkowe.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 w salce parafialnej spotkanie popielgrzymkowe dla pielgrzymów Grupy Świeckiej.

4. Kolejny raz w naszej parafii odbędzie się Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Kurs przedmałżeński odbędzie się 12 – 14 października br. w Zespole Szkół Katolickich. Bliższe informacje u ks. Łukasza i na plakacie.

5. Od dnia 17 do 22 września można się zbadać i zarejestrować jako dawca szpiku. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

6. Organizujemy dla małżeństw „Wieczór małżeński”. To dobra okazja, aby małżonkowie znaleźli dla siebie czas i wyszli na randkę. Spotkanie odbędzie się 5 października w piątek o 19.00 w Zespole Szkół Katolickich. Najpierw będzie krótkie świadectwo zaproszonego małżeństwa, a potem czas na spotkanie dla dwojga w przy kawie. Na tę małżeńską randkę należy się zapisać. Informacje i zapisy u ks. Łukasza w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Są jeszcze wolne intencje mszalne: w poniedziałek i piątek o godz. 8.30, w poniedziałek i wtorek o godz 17.00, w środę o godz 10.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 20.00. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

8. Zapraszamy dziewczynki które chcą należeć do scholii parafialnej. Próby w każdą niedzielę w salce o godz. 11.00.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

- śp. Halina Domian, l. 86, z ul. Ceynowy (pogrzeb był w piątek);

- śp. Krystyna Gackowska, l. 72, z ul. Wojska Polskiego (pogrzeb był w sobotę);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.