W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.

• 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
    z rąk swego brata, poganina.
  • 29 IX – Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, święto.

1. W poniedziałek Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po Mszy św, spotkanie w salce parafialnej.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 w salce parafialnej spotkanie popielgrzymkowe dla pielgrzymów Grupy Świeckiej.

3. Kolejny raz w naszej parafii odbędzie się Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Kurs przedmałżeński odbędzie się 12 – 14 października br. w Zespole Szkół Katolickich. Bliższe informacje u ks. Łukasza i na plakacie.

4. Organizujemy dla małżeństw „Wieczór małżeński”. To dobra okazja, aby małżonkowie znaleźli dla siebie czas                    i wyszli na randkę. Spotkanie odbędzie się 5 października w piątek o 19.00 w Zespole Szkół Katolickich. Najpierw będzie krótkie świadectwo zaproszonego małżeństwa, a potem czas na spotkanie dla dwojga w przy kawie. Na tę małżeńską randkę należy się zapisać. Informacje i zapisy u ks. Łukasza w zakrystii lub biurze parafialnym.

5. Są jeszcze wolne intencje mszalne: w wtorek i środę o godz. 8.30, w środę o godz 10.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 i 20.00. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

6. Zapraszamy dziewczynki które chcą należeć do scholii parafialnej. Próby w każdą niedzielę w salce o godz. 11.00.

7. Zapraszamy ludzi młodych, którzy lubią grać i śpiewać do tworzenia zespołu młodzieżowego. Spotkanie organizacyjne za tydzień w niedzielę po Mszy o 20.00.

8. Organizujemy Parafialny Dzień Skupienia w pięknej scenerii kompleksu klasztornego Sióstr Franciszkanek w Orliku na Kaszubach. Wyjazd 6 października w sobotę o 9.00 rano, a powrót ok. godz. 20.00. To dobry czas, aby odpocząć duchowo od codziennego zgiełku. Zapraszamy serdecznie. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

9. W przyszłą niedzielę od godz. 16.00 w salce parafialnej będzie możliwość darmowej wymiany glukometrów i nakłuwaczy, a także badanie poziomu cukru i ciśnienia. Zapraszamy wszystkich diabetyków.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

- śp. Elżbieta Mindykowska, l. 67 (pogrzeb był w piątek);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.